Düzenleme Kurulu

Bilim Kurulu Başkanı

People Image

Prof. Dr. Şükrü TORUN

torunarts@hotmail.com

Prof. Dr. Şükrü Torun, nöroloji uzmanı ve TC Sağlık Bakanlığı tarafından 2016 yılında yetkilendirilmiş müzik terapistidir. Anadolu üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezinde 2017 yılında kurduğu ülkenin ilk resmi müzik terapisi ünitesinde, gelişimsel ve edinsel nöropsikososyal yetersizliklere yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Halen Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmakta olan Dr. Torun 2021 yılında Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müzik Terapisi Anabilim Dalı’na bağlı olarak YÖK tarafından onaylanan ülkemizin ilk “Müzik Terapisi Yüksek Lisans Programı”nın da kurucusudur. Aynı zamanda, Türk Nöroloji Derneği çatısı altında faaliyet gösteren "Demans ve Davranış Nörolojisi", "Yaşam Kalitesi" ve "Nörorehabilitasyon" başta olmak üzere çeşitli ulusal çalışma gruplarında yer almakta ve çalışma konuları ile ilgili çok sayıda kitap, kitap bölümü, makale vb. bilimsel yayını bulunmaktadır. Çeşitli ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde hakemlik ve danışmanlık yapan Dr. Torun, Q1 kategorili bir dergi olan PLoS ONE'ın akademik editörlerinden biridir.

Düzenleme Kurulu Başkanı

People Image

Didem ÇETİNKAYA

didemcetinkaaya@gmail.com

1997 yılında Manisa-Alaşehir’de doğdu. 2011-2015 yılları arasında Uşak Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nde öğrenim gördü. 2017- 2021 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Sahne Sanatları Anasanat Dalı’nda lisans eğitimini tamamladı. 2021 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müzik Anasanat Dalı’nda başladığı yüksek lisans eğitimine Prof. Dr. Emel Funda Türkmen danışmanlığında devam etmektedir. Koro Şefliği, Otizm ve Müzik alanında çalışmalarını sürdürmektedir. 2021 yılında Çanakkale’de oluşturulan Otizm ve Müzik Yaz Okulu’nun düzenleme kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Düzenleme Kurulu Başkan Yardımcısı

People Image

Doğukan IRMAK

irmagdogukan@gmail.com

1995 yılında Ardahan’da doğdu. Lise eğitimini Mersin Mezitli Çok Programlı Endüstri Meslek ve Teknik Lisesi’nde tamamladı. 2021 yılında Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı’ndan mezun oldu. 2021 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müzik Ana Sanat Dalı’nda yüksek lisans eğitimine başladı. Otizm ve Müzik alanındaki çalışmaları nedeniyle Buğra Çankır Lisansüstü Eğitim Müzik ve Otizm Bursu’nu almaya hak kazandı. Yüksek lisans çalışmalarına Prof. Dr. Emel Funda Türkmen danışmanlığında devam etmektedir. Otizm ve müzik, koro şefliği alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Düzenleme Kurulu Başkan Yardımcısı

People Image

İpek AKTÜRK

ipekakturk.muzik@gmail.com

1999 yılında Ordu’da doğdu. 2017 yılında Ordu Penpe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nden mezun oldu. 2021 yılında Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı’ndan mezun oldu. 2021 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müzik Ana Sanat Dalı’nda yüksek lisans eğitimine başladı. Otizm ve Müzik alanındaki çalışmaları nedeniyle Buğra Çankır Lisansüstü Eğitim Müzik ve Otizm Bursu’nu almaya hak kazandı. Yüksek lisans çalışmalarına Prof. Dr. Uğur Türkmen danışmanlığında devam etmektedir.

Otizm ve Müzik Yaz Okulu Danışmanı

People Image

Öğr. Gör. Ayşegül GÖKLEN

aysegul.goklen@comu.edu.tr

1992 yılında Bursa’da doğdu. 2010 yılında Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nden mezun oldu. 2010-2014 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda lisans eğitimini tamamladı. Bu süreçte Erasmus Öğrenci Değişim Programı ile Almanya’da Hildesheim Üniversitesi’nde bir sene öğrenim gördü. 2015 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müzik Eğitimi Bilim Dalı’nda başladığı yüksek lisans eğitimini, 2017 yılında Prof. Enver Tufan danışmanlığında tamamladı. 2018 yılında aynı üniversitede başladığı doktora çalışmalarına Prof. Enver Tufan danışmanlığında devam etmektedir. 2018-2021 yılları arasında Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2021 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. Bu kurumda Yarı Zamanlı Sertifika Programı’nın koordinatörü ve ÇOMÜ Çocuk ve Gençlik Koroları’nın korrepetitörü olarak görevini sürdürmektedir. Otizm ve Müzik Yaz Okulu’nda danışman ve eğitmen olarak yer almaktadır. Müzik eğitimi alanında ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda bildirileri, mesleki ve hakemli dergilerde makaleleri ve kitap bölümleri yayınlanmıştır. Piyano pedagojisi, müzik eğitimi psikolojisi, özel eğitimde müzik, müzik eğitiminde program geliştirme ve değerlendirme alanlarında araştırmalar yapmaktadır.

Yürütme Kurulu Başkanı

People Image

Kemal ÇANKIR

kemalcankir@gmail.com

Kemal ÇANKIR, 10 Kasım 1964 yılında Dörtyol-Hatay'da doğdu. Evli ve 2 çocuk babasıdır. ODTÜ Mühendislik Fakültesi , Makine Bölümünden 1987 yılında mezun oldu. Yüksek Lisansını 2006 Mustafa Kemal Üniversitesinde yaptı. Ayrıca İşletme Lisans eğitimini 2008 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde; İşletme Yüksek Lisansını ise 2018 yılında Mustafa Kemal Üniversitesinde tamamladı. Kamu, serbest ve özel sektörde toplam 30 yıl çalıştıktan sonra 2017 yılında emekli oldu. Otizmli piyano sanatçısı Buğra ÇANKIR'ın babasıdır.